Interiér Koncept s.r.o.

Chcete pro své dítě ten nejkrásnější dětský pokoj?

Víte, jak vytvořit nejkrásnější dětský pokoj?

Chcete pro své dítě ten nejkrásnější pokoj na celém světě? Toužíte, aby se cítilo bezpečně a šťastně? Nemáme univerzální recept na dokonalý dětský pokoj, ale můžeme vám pomoci, abyste nezapomněli na nic důležitého.

Úplně malé děťátko toho moc nepotřebuje. Stačí mu láskyplná náruč a postýlka nebo košík na spaní. Jen co trochu povyroste, začnou se jeho potřeby násobit a je vhodné investovat do zařízení dětského pokoje.

Dětský pokoj je velmi složitým a proměnlivým územím.

Pokojík musí uspokojit hned několik protichůdných potřeb.
Dítě potřebuje klidné místo pro odpočinek. Neprospí však už celý den, a tak je pro něj důležité i bezpečné místo na hraní a poznávání světa, které ho bude motivovat a inspirovat.

Už děti ve „školkovém“ věku uvítají svůj psací stůl a židličku, aby mohly po vzoru dospělých nebo starších sourozenců rozvíjet svoji motoriku, kreslit nebo vyrábět.
Každé dítě by mělo mít dostupnou svoji skříň na oblečení a hračky, aby se krůček po krůčku učilo pořádku.

Dětská postel

Postel s kvalitní matrací je nenahraditelným a nejdůležitějším kusem nábytku.

Matrace sice nikoho na první pohled svým designem neohromí, ale přesto byste jejímu výběru měli věnovat tu největší pozornost. Rozhodně nedoporučujeme používat již použité matrace po starších sourozencích.

Ve chvíli, kdy vám dítě již vyroste z klasické malé dětské postýlky, upřednostněte při výběru postele rostoucí. Takové, které se dokážou přizpůsobit aktuální výšce dítěte.

Velký prostor „dospělácké postele“ může být, hlavně pro bázlivé dítě děsivý a negativně ovlivňovat jeho spánek a usínání. Zvažte, zda vaše dítě zvládne spát v posteli bez zvýšených boků nebo mu pořiďte takovou, která má strany dočasně o pár centimetrů zvednuté. Výhodou je, že předejdete pádu dítěte nebo peřiny.

Snažte si uvědomit, jak zvolený design vypadá z pohledu dítěte a rozhodně se vyhněte mřížím.

Osvětlení

V dětském pokoji nestačí středové stropní osvětlení. Přidejte lampičku ke stolu a pro menší děti i malou se stínítkem k posteli. Pro některé děti je těžké usínat v naprosté tmě, a tak je mírné neoslňující světlo uklidní.

Stůl a židle

Než dítěti pořídíme klasický psací stůl, můžeme zvolit stolek nižší.

Ideální je zvolení stohovacího nábytku, aby nepřekážel při hře, a přitom se dal kdykoliv rozložit.

Když je dítě dostatečně velké na klasický psací stůl, je na čase pořídit k němu rostoucí židli, která mu vydrží spoustu let.

Podlaha v dětském pokoji

I když se to nezdá, podlaha v dětské pokoji je velmi důležitá.

Musíme počítat s tím, že dítě bude čas od času běhat bosky a věnovat se v pokoji různým aktivitám.

Podlaha by tedy neměla studit do nohou a měla by být odolná vůči dětský hrám a pokusům. Sami sobě navíc uděláme sami sobě velkou službu tím, když vybereme podlahu, která se snadno uklízí.

Skříně na hračky a oblečení

Od útlého věku je dobré učit děti samostatnosti.
Police s hračkami a oblečením by tedy měli být alespoň ve většině případů v dosahu dítěte.
Budeme tak moci trénovat uklízení věcí do skříně, nebo samostatný výběr oblečení.

Dětský pokoj má zásadní roly ve vývoji dítěte. Pojďme ho proto přetvořit v krásné a příjemné místo, kde bude mít vše, co potřebuje.

Pokud při tom potřebujete pomocnou ruku, kontaktujte interiérového designéra.