Interiér Koncept s.r.o.

Odkládací žlab u vany pro perfektní koupelnu

 

V účelně uspořádané a krásné koupelně se budete cítit jako králové, všechno najdete na správném místě, nic nebude překážet a padat, prostor bude vizuálně sjednocený bez rušivých drobností… Ba co víc, úklid zabere jen chviličku… Takovou designovou lahůdkou, která umí nastolit pohodu a řád, je odkládací žlab u vany.

Promyšlená koncepce je důležitá

Ať si kdo chce, co chce říká, na drobnostech a zdánlivých prkotinách při zařizování interiéru záleží. Kupříkladu koupelna bude vždycky místem, kde provádíme očistu. Jenže zařizovací předměty se dají vybrat a do koupelny namontovat bez rozmyslu, tak nějak „halabala“, nebo promyšleně, se vkusem a smyslem pro detail.

A rozdíl? Obrovský.

Představte si vanu, kde máte veškerou potřebnou drogerii a děti hračky pěkně po ruce, přesto na samotné vaně nevidíte žádné rušivé předměty, a koupání vám zpříjemňuje měkce nevtíravé osvětlení…

Pořiďte si odkládací žlab

Odkládací žlab u vany, popřípadě u sprchového koutu, se stane vaším nenápadným a užitečným pomocníkem. Ukryje všechny šampony, kondicionéry, mýdla, dětské hračky a případně i láhev šampaňského… Díky zabudovanému nepřímému LED osvětlení snadno vykouzlí romantickou atmosféru. Jeho čištění je velmi snadné. Vytvořeným odtokem ve dně zmizí okamžitě všechna přebytečná voda, a proto plísně nemají šanci. Perforovaný nerezový plech, na který výše zmíněné lahvičky a pomůcky budete stavět, je nenápadný a jednoduše řešený.  Hodí se ke stylu každé koupelny

Proč si odkládací žlab u vany pořídit?

Odkládací žlab je pro všechny, co potřebují v koupelně místo na věci, a přitom milují minimalismus. Chtějí v koupelně odpočívat, neřešit, kam s tolika lahvičkami

Oceňují ho děti, protože u vany na ně do dalšího koupání trpělivě počkají všichni oblíbení plastoví kamarádi.

Ještě víc mu však fandí dospělí. Nic nepadá do vany, vše je na svém místě a případný úklid zvládnete za minutku. Kde jinde přijít po namáhavém dni na příjemné myšlenky nebo zažehnout romantickou jiskru než v prostoru, který je kouzelně nasvícený?

 

TIP pro vás

Milovníci relaxace ve vaně ocení, pokud k nasvícení odkládacího žlabu přidáte nepřímé osvětlení pod desku s umyvadlem. V koupelně vytvoříte příjemnou atmosféru jako ve wellness.

Odkládací žlab - kdy ho pořídit?

Ideální je, pokud s jeho instalací budete počítat již při stavbě nebo rekonstrukci koupelny. Dá se také zakomponovat dodatečně ve chvíli, kdy měníte starou vanu za novou. Počítejte, že mezi vanou a stěnou potřebujete cca 12 cm místa pro jeho instalaci.

Jak získat odkládací žlab?

Objednejte si ho u nás. Pro snadnou instalaci jsme vytvořili set součástek, ze kterých se odkládací žlab snadno sestaví. Máme je připravené v několika délkách podle velikosti vany. Pokud si pořizujete vanu s neobvyklými rozměry, odkládací žlab vám vytvoříme na míru. Poradíme si s jakoukoli velikostí, s prostorem v rohu…

Výrobek je vhodný i k doplnění sprchového koutu. Zabudujete ho do stěny do výšky cca 120 cm nad podlahu s hloubkou cca 10 cm.

Je instalace složitá?

Odkládací žlab tvoří tělo žlabu s otvorem pro odtok, LED osvětlení a vyrovnávací rošt z perforovaného plechu. Šikovný kutil zvládne montáž svépomocí, nebo vám pomůže instalatér. Při našich realizacích po dohodě s klientem dodáváme kompletní koupelnu včetně nainstalovaného odkládacího žlabu.

Zase ty maličkosti a plánování…

Počítejte už v návrhu řešení s potřebným prostorem mezi vanou a žlabem. Výrobek je celý z nerezu, má vyspádované dno pro odpad a LED osvětlení. Čili potřebujete přivést k jedné straně odpad a elektrický kabel.

Jak budete postupovat při práci svépomocí?

Žlab upevníte ke stěně pomocí šroubů a připojíte ho k odpadu a LED osvětlení. Následně překryjete lem výrobku po stranách stěny obkladem. Tím ochráníte zeď proti vlhkosti. Posledním krokem je instalace vany ke žlabu. Hrana vany se nasadí na hranu žlabu a tím bude i vnější strana vany chráněná před vlhkostí.

Zařizování koupelny je královskou disciplínou. Spolu s kuchyní vyžaduje nejpřesnější výběr a uspořádání zařizovacích předmětů. Pokud detaily nedomyslíte, budou vás rozčilovat po mnoho let. Navíc, jenom technicky dobré provedení ještě není zárukou spokojenosti.  Koupelna by měla vnášet do vašeho života i estetické kvality. Je prvním prostorem, kam zavítáte po probuzení… Když ji zařídíte vzdušně, s určitou lehkostí a svěžestí, bez zbytečného balastu a nepořádku, dost možná, i váš den začne ve větším poklidu a bez stresu… Odkládací žlab je jedním ze zařizovacích předmětů, které vám umožní vnímat pocit volnosti. Nic nebude překážet…