Interiér Koncept s.r.o.

Modernizace s dotekem skandinávské elegance

Vstupte s námi do srdce rodinného domu, který prošel úžasnou proměnou. Díky této zakázce jsme získali i privilegium být součástí nové etapy života našich klientů. Jejich děti odešly na vysoké školy a domov se stal místem vzácných setkání, kdy se sem vrací jen občas. V hlavách našich klientů vznikla myšlenka, že jejich dům potřebuje nový impuls, musí ho přizpůsobit potřebám nového života. Za několik měsíců  proběhla rozsáhlá modernizace a vy se nyní můžete podívat, jak vše dopadlo.  

Jaká byla přání klientů?

Pro naše klienty byl klíčovým bodem problém s úložným prostorem a těžkopádnost současného uspořádání kuchyně s jídelním stolem, kde nedokázali pohodlně pohostit celou rodinu a přátele. Pustili jsme se do práce s cílem vytvořit prostor, kde se setkává pohodlí s elegancí, a moderní skandinávský styl se vzpomínkou.

Pro větší pohodu u jídelního stolu jsme zrušili barový pult a prostor otevřeli.
Modernizace se výrazně dotkla kuchyně. Starší rustikální kuchyňskou sestavu nahradily světlejší skříňky hladkých tvarů.

Kuchyně s jídelnou jsou srdcem domova

Náš úkol byl jasný – vytvořit prostor v kuchyni s jídelnou, který bude nejen efektivní, ale také ideální pro společná setkávání rodiny. Přistoupili jsme k optimalizaci prostoru s ohledem na pohodlí a intimitu rodinných chvilek.

Pro sjednocení celého prostoru jsme zvolili na podlahu smrkové dřevo, které se stalo spojovacím prvkem pro celý interiér. Odstranili jsme barový pult, abychom vytvořili otevřenější prostor pro rodinná setkání. Umístění rozkládacího jídelního stolu jsme pečlivě navrhli tak, aby podpořilo plynulý tok komunikace a sdílení ve chvílích společného stolování i při vaření.

Promyšlené detaily, krásnější vzhled a větší praktičnost = výsledky modernizace

Abychom předešli úrazům, z kuchyňské linky netrčí žádné vyčnívající úchytky. Horní skříňky naproti kuchyňské lince jsou protažené až ke stropu. Přestože se do nich vejde opravdu velké množství méně používaných a sezónních věcí, prostor působí uvolněně.

Bílá barva kuchyňské sestavy vnesla do interiéru vzdušnost, design dřeva zase pocit zabydlenosti.

Kromě toho jsme do jídelny navrhli závěsné osvětlení, které nejenže plní svou funkci, ale také dotváří atmosféru tepla a pohody nad jídelním stolem.

Ačkoli jsme přidali úložné prostory až ke stropu, díky bílé barvě působí nenápadně a místnost vzdušně.
Velké úložné prostory pomáhají, aby byla koupelna stále pěkně uklizená a zároveň bylo vše na dosah.

Změna přinesla koupelně funkčnost a eleganci

Koupelna a WC prošly radikální proměnou. Zlepšili jsme nejen funkčnost prostoru, ale vnesli i jinou emocionální dimenzi.

Do koupelny jsme volili jednoduché tvary zařizovacích předmětů a seskupili je do kompaktních celků. Prostor díky tomu vypadá vzdušněji a pozornost neruší množství různorodých detailů.  

Natočené lamely vkusně oddělují relaxační část od užitkové s plynovým kotlem a pračkou.

Dominantním prvkem se stalo velké zrcadlo s moderním obkladem, které zachycuje nejen odrazy, ale i atmosféru proměněného prostoru. Sprchový kout odděluje skleněná zástěna až ke stropu. Prostor na sprchu výrazně vymezuje šedá stěrka, kterou jsme zopakovali i na toaletě.

Podlahové vytápění je nejen praktickým prvkem, ale i zdrojem pohodlí. Přidali jsme dostatečné úložné prostory, aby každodenní předměty byly snadno dostupné a současně esteticky ukryté.

Zkombinovali jsme staré s novým

Vstupní chodba také prošla transformací.  Moderní dlažba, položená na koso, se stala klíčovým prvkem propojujícím historické prvky s novým designem.

Do celé chodby jsme přidali masivní dveře s moderním kováním, a tak jsme již od prvních kroků prostorem svědky fascinující symbiózy starého s novým. Velké vestavěné skříně nabízejí dostatečné množství úložného prostoru. Dveře skříní jsme po dohodě s majiteli zvolili ve stejném designu jako kuchyň, a tak přízemí působí příjemně celistvě.

Rekonstrukce skončila a dům znovu ožil

Modernizace domu neznamenala jen fyzickou proměnu prostoru, ale také vytvoření atmosféry, která odráží novou éru v rodinném příběhu.

Zvolený skandinávský styl nám umožnil vytvořit design, který nejen odpovídá současným trendům, ale také respektuje a propojuje se s minulými vzpomínkami a pocity. Pevně věříme, že jsme položili dobrý základ pro domov plný pohody.